Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

MOTO CEĻOJUMI

Kā ceļot ar motociklu un baudīt vēju

Moto ceļojumi ir neatņemama daļa katra motociklista dzīvē. Tā ir viena no izbaudāmākajām un interesantākajām ceļošanas formām, kas piešķir pilnīgi jaunu skatu uz pasauli un sniedz iespēju piedzīvot un redzēt daudzas vietas, uz kurām citādi varbūt nemaz nevar nokļūt. Lai izbaudītu ceļojumu ar motociklu, nepieciešams sagatavoties tam tāpat kā jebkuram citam ceļojumam.


Krosa / enduro ķiveres

Krosa / enduro ķiveres ir lietojamas kopā ar brillēm un šādas ķiveres ir pielāgotas vairāk bezceļa vajadzībām. Nadziņš pasargā no lietus un saules, tāpat ķiveres ir ļoti vieglas, un tai ir laba ventilācija. Ja ar šādu ķiveri brauksiet arī pa šoseju, braukšana nekādu komfortu nesagās, jo būs ļoti trokšņains, kā arī ķiveres nadziņš ķers vēju. Braucot ar šādu ķiveri, it īpaši pilsētā, kur bieži ir jāpārkārtojās ir jāņem vērā, ka veicot skatienu paŗ plecu, lai pārliecinātos par drošību, brilles sašaurinās redzes leņķi. Īsumā - šī ķivere ir pielāgota bezceļa vajadzībām, tāpēc vislabāk tā arī pildīs savas funkcijas bezceļā

motocikls
motoskola

Slēgtā tipa ķiveres

Šāda tipa ķivere būs klusāka, komfortablāka, tai ir vairāk polsterējuma un tā ir piemērota gan braukšanai pilsētā, gan ārpus. Atšķirībā no atvēra tipa ķiverēm, slēgtā tipa ķivere sniedz aizsardzību visai galvai. Šādu ķiveru piedāvājums parasti ir ļoti plašs. Un katrs moto ķiveru ražotājs savā piedāvājumā šīs slēgtās ķiveres piedāva dažādās komplektācijās. Tāpēc šīs ķiveres ir vispopulārākās.

Paceļamās jeb modulārās ķiveres.

Paceļamās jeb modulārās ķiveres ir līdzīgas slēgtā tipa ķiverēm, tās nodrošina labu aizsardzību, bet tām ir iespējams arī pacelt ķiveres priekšējo daļu. Modulārās ķiveres parasti ir dārgākas, taču tām ir dažādas praktiskas priekšrocības. Tas ir noderīgi, piemēram, apstājoties degvielas uzpildes stacijā, lai padzertos, aprunātos, uzpildītu degvielu -nav jānoņem ķivere. Modulārās ķiveres parasti izvēlās tie, kas grib ar motociklu ceļot.

motocikls
moto ķiveres sertifikācijas

Kad esi ticis skaidrībā ar to kur brauksi un kādu ķiveres tipu izvēlēsies, ir vairaki citi faktori, kas palīdzēs Tev pieņemt gala lēmumu. Vispirms jau sertifikācija - DOT vai ECE standarts (DOT ir ASV reģiona drošības standarts un ECE ir Eiropas standarts). Svarīgi izvēloties ķiveri, lai ir vismaz viens no šiem standarta marķējumiem. Tāpat ķiveres pareizais izmērs ir ļotis svarīgs, Ķiverei jābūt pietiekami stingrai, jo nedrīkstētu brīvi kratīties uz galvas, tomēr ne pārāk stingrai. Šeit svarīgi ņemt vērā, ka dažādi ražotāji izvēlas dažādas formas ķiveru čaulām, tāpēc ir svarīgi uzmērīt ķiveri. Tālāk pievērs uzmanību ķiveres skaņas izolācijai, ventilācijai, papildus aksesuāriem- iebūvēts aptumšots papildus saules stikls. Vai ķiverei ir izņemams polsterējums vai nav u.t.t.