Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Visu jebkad uzdoto jautājumu par A kategoriju apkopojums- AKATEGORIJA.LV

Kādos dienās un laikos notiek teorijas apmācība?


Atbilde: Teorijas nodarbības pārsvarā notiek darbadienās no 18.00-22.05 Parasti tās ir 3 dienas pēc kārtas Ot. Tr. Ce. Kursantiem kam jau ir B kategorija teorijas kursa ilgums ir 3 vakari. Grupu sākuma datumi vienmēr redzami pirmajā lapā.


Kas šī ir par motoskolu/autoskolu?


 Atbilde: Šī ir pati labākā un vienīgā visā Latvijā kurā gan pasniedzēji gan instruktori paši ir motociklisti tādējādi varam sniegt saviem kursantiem praktiskas zināšanas nevis pliku teoriju. Mēs dodam priekšroku kursantiem kas pie mums mācās gan teoriju gan praksi jo mums pašiem ir sava motoskola, tomēt ja esi jau iestājies kādā citā skolā , Tu protams vari nākt mācīties pie mums pašu braukšanu. 


No kā ir atkarīgs mācību rezultāts un laiks kurā paspēj nokārtot A kategoriju? Esmu dzirdējis/usi ka daži nokārto A kategoriju 2 nedēļās un ir apmierināti sakot ka tas bija vieglāk nekā bija iedomājušies, savukārt citiem tas prasa 4 nedēļas vai pat vairāk, tas esot grūti, Instruktors nemāk iemācīt, motocikls par smagu, CSDD inspektors speciāli izgāza eksāmenā un vispār ceļu satiksmes noteikumi nekam neder, jo dzīvē taču tā tāpat neviens nebrauc.


Atbilde: Mācību rezultāts lielākoties ir atkarīgs tieši no apmācāmā kursanta un viņa attieksmes pret mācību procesu, instruktoru un CSDD personālu. Ja kursants atnāk uz motoskolu gaidot ka viss notiks pats no sevis nav nekāds brīnums ja rezultāts ir vājš vai pat nesekmīgs. Nevajag aizmirst, ka kārtojot A,B vai citu kategoriju ir jānokārto atbilstoši valsts eksāmeni kuros inspektors vērtēs iemaņu līmeni neatkarīgi no tā kā pats kursants ir novērtējis savas braukšanas prasmes.

Ja kursants nespēj CSDD prasītajā līmenī atrādīt apgūto mācību vielu un nokārtot eksāmenu viņam paveras divas iespējas. Viena no tām Meklēt vainu sevī un pacensties vairāk vai arī vainot visus citus. Diemžēl populārāks ir pēdējais variants, jo vieglāk taču ir vainot citus. Šī iemesla dēļ praksē ir gadījumi kad atšķiras gan kursantu mācībām atvēlētais laiks gan izmaksas. Nevar noliegt ka katrs topošais motociklists ir nedaudz savādāks. Kādam padodas labāk , kādam citam grūtāk, kādam pietiek ar minimālo programmu savukārt kādam citam viss jāatkārto vēlreiz un vēlreiz kamēr izdodas. Tas ir tikai normāli jo katrs cilvēks ir atšķirīgs. Tomēr, ļoti svarīga ir attieksme pret mācību procesu, spēja uzklausīt instruktoru kritiku un ņemt vērā viņu ieteikumus, tad gan pats mācību process būs interesants un aizraujošs un būs arī rezultāts.


A kategorija no 24 gadu vecuma? (A Kategorija no 24 gadiem)


Atbilde: Gan jā, gan nē. No 2013 gada, tā pat kā līdz šim A kategoriju var nokārtot no 18 gadu vecuma, tikai tagad tā saucas A2. Tā pat kā līdz šim arī A1 kategoriju varēs nokārtot no 16 gadu vecuma. Lielo A kategoriju bez ierobežojumiem var kārtot no 24 gadu vecuma vai ar brīdi kad personai ir 2 gadu stāžs ar A2 kategoriju. Piemērs: 18 gados nokārto A2, 20 gados drīkst kārtot A. Jāpārliek ir tikai braukšanas eksāmens, motoskolā vēlreiz nav jāiet.


Vai ir iespējams nopirkt un uzdāvināt kādam A kategorijas motokursu dāvanu karti?


Atbilde: Jā. Šāda iespēja pastāv. Sīkāk par to sadaļā Maksa>Dāvanu Karte.


Vai es varu/drīkstu kārtot A kategorijas eksāmenus CSDD neizmantojot autoskolu, bet mācoties pašmācības ceļā.


Atbilde: Nē. Juridiski tāda iespēja nepastāv. CSDD tevi nepielaidīs ne uz teorijas, ne braukšanas eksāmenu.


Vai es varu/drīkstu kārtot A 1 kategorijas eksāmenus CSDD neizmantojot autoskolu, bet mācoties pašmācības ceļā.


Atbilde: Jā darīt tā var, taču atceries svarīgu apstākli. Ja teorijas eksāmenā ir tikai 30 jautājumi uz kuru atbildēšanu ir dotas veselas 30 minūtes, turklāt Tu jau droši vien viņus visus esi iemācījies no galvas un tev tiek dotas vēl veselas 3 iespējas kļūdīties, tad uz ielas 30 jautājumi var rasties 1 minūtē un tev būs jāpaspēj pieņemt 30 pareizi lēmumi. Ja kaut vienā nokļūdīsies, eksāmens būs beidzies.


Man ir B kategorija kas man jādara lai tiktu pie A kategorijas?(A kategorija ar b kategorijas tiesībām)


Atbilde: Tev- jāreģistrējas autoskolā, jāiziet teorijas kurss 3x5h(45min) , jāiziet apmācība pie instruktora, jānokārto teorijas un vadīšanas eksāmens CSDD. Teorijas eksāmens 30 jaut. 30min, ne vairāk par 3 kļūdām. Braukšanas eksāmens 8 figūras+ceļu satiksme ne mazāk par 45min.


Vai ar B kategoriju es drīkstu vadīt 125cc motociklu?(125cc motocikli)


Atbilde: Jā,ja vien tevi apmierina 125cc motocikls.


Vai man atņems B kategoriju, ja es nenokārtošu A kategorijas teorijas vai braukšanas eksāmenu CSDD?


Atbilde: Nē,neatņems.


Vai man nepieciešama braukšanas mācību atļauja lai mācītos A kategoriju motoskolā?


Atbilde: Ja tev nav A1,B1,B kategorijas vadītāja apliecības tad Tev nepieciešama braukšanas mācību atļauja. Ja kāda no iepriekšminētajām kategorijām tev jau ir, mācību atļauja nav vajadzīga.


Cik ilgā laikā ES varu tikt pie A kategorijas?(A kategorijas tiesibas,a kategorijas vadītāja apliecība)


Atbilde: Precīzas atbildes nav. Katram kursantam tas var būt individuāli. No pirmā līdz pēdējam punktam var nokļūt laika periodā no 1,5 nedēļas. Parasti tas aizņem 2 nedēļas. Tas ir ļoti atkarīgs no tā cik labas ir Jūsu priekšzināšanas CSN un motocikla vadīšanā, cik bieži Jūs nāksiet uz nodarbībām un cik nopietna būs Jūsu attieksme pret mācību procesu kā arī Jūsu koordinācijas spējas un tml. Visbeidzot, cik gara rinda ir CSDD lai kārtotu eksāmenu. Ja teorijas un braukšanas nodarbības apmeklē paralēli tad minimālais laiks ir 1 nedēļa.


Cik maksā motocikla tiesības?(autoskolas izmaksas,cik maksā motokursi?)


Atbilde: Mēs nepārdodam A kategorijas tiesības. Jūs varat pabeigt moto kursus un tās nokārtot paši. Objektīvu iemeslu dēļ neviens nevar uz priekšu pateikt cik Jums izmaksās A kategorija. Mēs nezinām ko jūs jau protat un kādas Jums ir iemaņas, tā pat kā mēs nezinām cik labi jums šī lieta padosies ja iepriekš neesat ar motociklu braucis. Tas ir individuāli un atkarīgs TIKAI no kursanta.

Ja Jums kāds apgalvo, ka ka A kategorijas tiesības Jums maksās kādu konkrētu summu, tā ir pirmā pazīme, ka no šāda piedāvājuma vajadzētu atteikties, jo kā gan kāds varētu zināt cik braukšanas nodarbību Jums būs nepieciešams, cik labi Jūs pārzināt ceļu satiksmes noteikumus.

Ja labi padodas tad minimālās izmaksas mācoties A kategoriju sastāda (reģistrācija+teorija+apmācības karte) + maksa par 10 minimālajām braukšanas nodarbībām . Minimālo summu kas Jums būs jāmaksā par autoskolas un instruktora pakalpojumiem Jūs varat saskaitīt pats.

Minimālās izmaksas A1 kategorijai kurai apmācība autoskolā nav obligāta ir vēl vairāk atkarīgas no potenciālā kursanta zināšanām.

Ņemiet vērā ka jums var rasties papildus izdevumi, kas nav saistīti ar motoskolu un instruktoru gadījumā, ja jums nav derīga medicīniskā izziņa vai pirmās palīdzības kursu beigšanas apliecība.


Es vispār nekad neesmu braucis ar moci, vai jūs mācāt arī tādus ?


Atbilde: Jā, protams. Kā tad vispār lai iemācās braukt ar moci, ja ne mācoties. Ja jau pat lācis var iemācīties braukt ar moci kāpēc lai Tu nevarētu.


Es esmu meitene. Vai jūs mācāt arī meitenes? Vai ir kādi meitenēm piemēroti motocikli?


Atbilde: Potams. Ja meitenei nav pārliecības uzreiz ķerties pie lielā motocikla vadīšanas apgūšanas tad iesākumā iespējams papraktizēties un apgūt motocikla vadīšanu uz mazā mocīša, pēc tam pārsēžoties uz lielā. Gadījumā ja fiziski ir par maz spēka lai noturētu lielo motociklu arī eksāmenu iespējams kārtot ar mazo motociklu.


Man ir __ gadi, ar kādu moci es drīkstu braukt?(ar kadu motociklu var braukt no 21 gada)


Atbilde: Nākt mācīties braukt ar mocīti var jau no 14 gadu vecuma, bet, kārtot eksāmenu lai drīkstētu braukt pa ielu no 16 gadu vecuma A1 kategorijai un 18 gadu vecuma A2 kategorijai.

Ja jums nav vismaz 24 gadi un kārtojat A2 kategoriju, tad jums pastāvēs ierobežojums un pirmos divus gadus Jūs nedrīkstēsiet braukt ar motociklu, kura motora jauda pārsniedz 35Kw. Pēc 2 gadu stāža uzkrāšanas šis ierobežojums vairs nebūs spēkā. Tātad, lielo moci drīkstēsiet vadīt jau no 20 gadu vecuma (ja A2 būsiet nokārtojuši 18 gados).

Ja jums ir 24 gadi tad varat kārtot jebkuru A kategoriju, taču būtu muļķīgi kārtot piemēram A1 jeb A2. Nokārtojot eksāmenu ar atbilstošu motociklu, uzreiz drīkstēsiet braukt ar kādu motociklu vēlaties.

Nevienai A kategorijai nav nepieciešams stāžs B kategorijai, kā arī B kategorija kā tāda.


Kur var uzzināt A kategorijas teorētiskā eksāmena jautājumus?


Atbilde: Ar tiem tiksi iepazīstināts autoskolā, taču ja vēlies vari tos atkārtot arī CSDD mājas lapā, testa sadaļā. Tur pieejami visi A kategorijas eksāmena jautājumi.


Ar kādiem motocikliem notiek apmācība?


Atbilde: Lai Jums būtu ērtāk un nebūtu jāpierod pie konkrētā motocikla vadāmības īpatnībām eksāmena laikā, apmācība notiek arī ar tādiem pašiem motocikliem kā CSDD eksāmenu motocikli. Iesākumā mācībās tiek pielietoti dažāda lieluma un jaudas motocikli lai mācību procesu padarītu drošāku un vieglāku.


Kādās valodās notiek apmācība?


Atbilde: Apmācība notiek latviešu, krievu un angļu valodā.


Kad CSDD sākas motociklu sezona, kad tā beidzas?


Atbilde: CSDD eksāmenus sāk pieņemt no 1 aprīļa un turpina to darīt līdz 1 oktobrim. Ja ir eksāmena pieņemšanai labvēlīgi laika apstākļi CSDD šo termiņu var pagarināt.


Kad notiks 2019 gada motosezonas atklāšana?


Atbilde: 2019 gada oficiālā motosezonas atklāšana paredzēta 27. aprīlī. (nejaukt šo ar apmācības un eksāmenu pieņemšanas laiku)


Kādas transportlīdzekļu kategorijas vispār ir?


Atbilde: Ar transportlīdzekļu kategorijām var iepazīties te: Transportlīdzekļu kategorijas.


Cik maksā A kategorijas teorijas un braukšanas eksāmeni CSDD?


Atbilde: Šo informāciju Jūs atradīsiet CSDD mājaslapas cenrādī.

Ja neatradi atbildi uz savu jautājumu nekautrējies, sazinies ar mums.