Shopping Cart
Your Cart is Empty
Quantity:
Subtotal
Taxes
Shipping
Total
There was an error with PayPalClick here to try again
CelebrateThank you for your business!You should be receiving an order confirmation from Paypal shortly.Exit Shopping Cart

Kādam un kā apģērbtam būtu jānāk uz A kategorijas braukšanas nodarbību- pareizā atbilde ir piemērotā ekipējumā.

Piemērots apģērbs nozīme to, ka Jums nebūs ne karsti, ne auksti, ka Jūs jutīsieties ērti un Jums tas netraucēs apgūt motocikla vadīšanu. Vienlaikus paturiet prātā vismaz minimālu drošību.

Tas nozīmē ka šortos un sandalēs nevajadzētu nākt uz nodarbību, jo pie motocikla vadīšanas šādā apģērbā jūs netiksiet pielaisti.

Nevajadzētu arī pārspīlēt, jo pilnā šosejas kombinezonā Jums būs neērti izpildīt figūras laukumā un Jūs burtiski izcepsieties pilsētas satiksmē kur ir mazs braukšanas ātrums un maza vēja plūsma.

1. Apavi

  Apavi ir viena no svarīgākajām, iespējams pat pati svarīgākā ekipējuma daļa lai varētu sekmīgi kontrolēt motociklu. Ļoti vēlams uz A kategorijas nodarbību vilkt vai paņemt līdzi braukšanai piemērotus apavus. Tiem nav obligāti jābūt dārgiem, specializētiem motobraukšanai paredzētiem zābakiem, tomēr gluži sandales arī nebūs labākais risinājums. Tālāk apskatīsim dažus pozitīvus un dažus negatīvus piemērus.

 Šādas botas ir lieliski piemērotas lai varētu sajust motocikla bremzes un ātruma pārslēgu dozējot spēku ar kādu spiežat uz tām. Ja Jums šādu vai līdzīgu vēl nav būtu ieteicams apsvērt tādu iegādi, tās noderēs ne tikai apgūstot moto braukšanu.

 Šādi vai līdzīgi zābaciņi arī ir labs risinājums. Protams, laikā kad aiz loga temperatūra tuvojas +30°C nāksies nedaudz pasvīst taču pavisam noteikti patīkamāk kā ar plastmasas un gumijas sakausējuma moto zābakiem. Un atceramies, ir vieglāk nomazgāt sasvīdušas pēdas kā ārstēt satraumētas kājas.

  Šīs ir speciālas zemās moto botas ar aizsargiem. Lai gan izskats liek domāt ka tās pamatīgi aizsargās kāju kas ir patiesība ja salīdzina ar parastām ielas botām tomēr salīdzinot garajiem moto zābakiem efekts būs krietni zemāks. Šāda moto bota ir veidota no ādas un daudzām cietām plastmasas detaļām kas apgrūtina kustības un notrulina sajūtas. Iegādāties šādas zemas moto botas nebūtu prāta darbs, cena tām būs ļoti līdzīga pilnvērtīgiem moto zābakiem.

  Šādi zābaki mācībām nebūs piemēroti jo tajos Jums būs grūtības izjust motociklu. Tie Jums lieliski noderēs tad, kad Jūs būsiet iemācījušies veikli pārslēgt ātrumus un dozēt bremzēšanas spēku un trauksities ar savu sporta motociklu pa šoseju.

 Ir labi ja Jums jau ir šādi motozābaki vai arī esat gotiskā stila piekritējs. Šajos būs krietni ērtāk kā tajos kas ir iepriekšējā piemērā, tomēr uz pirmo nodarbību būtu vēlams vilkt ko vieglāku. Kad būsiet apguvis pārnesumu pārslēgšanu un bremzēšanu ar aizmugurējo bremzi šādi zābaki būs ļoti piemēroti.

  Ir ieteicams izvairīties no baltas krāsas apaviem un klasiskajiem apaviem. Tā kā braucot ar motociklu ir nepieciešams pārslēgt pārnesumus tad nāksies izmantot gan zoli gan kurpes augšējo daļu, kas visticamāk tiks sasmērēta. Klasiskajos apavos gandrīz vienmēr potīte ir pilnībā atklāta.

2. Motobraukšanai piemēroti cimdi

 Cimdi motocikla vadīšanā ir otrajā svarīgākā vieta aiz zābakiem, jo tieši ar plaukstām ir jāizjūt sajūgs un bremzes. Arī ar kaulām plaukstām tīri labi var izjust iepriekšminēto tomēr drošības apsvērumu dēļ, bez cimdiem sēsties pie motocikla stūres gan nevajadzētu.

  Biezajos šosejas cimdos Jums būs grūti izjust sajūgu, bremzes un gāzes rokturi, periodā kad Jūsu iemaņas tikai vēl veidojas. Šādi cimdi Jums sniegs vislabāko aizsardzību, kad motokursus būsiet jau pabeiguši.

  Šādi motokrosa cimdi būs piemērotāki motobraukšanas apguvei, tie jums netraucēs izjust motociklu un būs viegli dozēt gāzi un bremzes.

 Šādi pusgarie ielas cimdi ļoti labi derēs gan mācoties motoskolā gan pēc tās pabeigšanas.

 ! Diemžēl praksē ir gadījies ka kursanti uz nodarbību atnāk ar kādu no šiem cimdu variantiem. Ņemiet vērā ka šie nederēs.!

Gumijas cimdi ne tikai nedod nekādu aizsardzību, bet arī neslīd kas ir to lielākā bīstamība. Piemēram atlaižot gāzes rokturi lai samazinātu ātrumu nekas var nemainīties jo starp gumijas rokturi un gumijas cimdu būs pārāk liela berze. Tajos arī ļoti svīst rokas siltā laikā un ļoti salst aukstākā.

Lai arī šie ir vieni no populārākajiem darba cimdiem valstī, mazās gumijas pumpiņas ne visai labi iedarbosies uz jūsu plaukstu braucot ar motociklu. Tā pati neslīdamības problēma kas iepriekšējiem + ļoti liela iespēja ka rokas sāks tirpt.

 Šādos cimdos ar pilnīgu pārliecību var izjust tikai divas lietas .Tik daudz vai stūre vēl ir rokās vai vairs nav. Par aktīvu un drošu motocikla kontrolēšanu nevar būt ne runas.

  Budžeta variants. Lētākajā variantā, derēs arī pieguļoši ādas darba cimdi kas maksā 7x lētāk taču tomēr dod nelielu aizsardzību lai nenoberztu rokas maza kritiena gadījumā un nesasmērētu tās pret alumīnija detaļām.

3. Bikses

  Ja jums ir speciālās moto bikses, tas ir lieliski. Ņemiet vērā ka pieguļošas ādas bikses radīs Jums neērtības uzkāpt un nokāpt no motocikla. Piemērotākas un ērtākas būs tekstila motobikses ar iestiprinātiem aizsargiem. Ja speciālu motobikšu kā tādu Jums nav, noderēs arī džinsi. Sintētiski, kūstoši materiāli neder. No instruktora ir iespējams saņemt universālos ceļu sargus, tie būs jāuzvelk zem biksēm. Tātad , ja vēlaties vilkt ceļu sargus biksēm jābūt pietiekoši platām. Jāņem vērā, ka apsēžoties uz motocikla var gadīties ka bikšu staras ir par īsu .Lūdzu ņemiet vērā arī to ka lai arī cik karsts būtu, šortos nodarbības varēs vērot tikai no malas.

 Meitenēm iespējams šāda bilde liksies ļoti stilīga, taču ar garantiju var teikt ka šādā "ekipējumā" nošļūcot pārdesmit metrus pa asfaltu ar meiteņu piesaistīšanu vairs tik spoži var neveikties. Jā, mēs esam redzējuši ka šādi ģērbi kursanti pārvietojās pa Rīgas ielām, atvainojiet taču tikai ne mūsu skolā un ne uz mūsu atbildību. Mums tas nav vajadzīgs. Un Jums?

4. Jaka


Velciet to, kas Jums liekas atbilstošs laika apstākļiem paturot prāta vienkāršu patiesību. Ja paliek karsti drēbes var novilkt un iedot instruktoram, ja Jums pēkšņi braucot pilsētā paliks auksti instruktors Jums palīdzēt nespēs. Īpaši siltās dienās iespējams braukt arī T kreklā iepriekš uzvelkot mūsu piedāvātos elkoņu un muguras sargus. Kā jebkurus atsevišķos aizsargus tos ieteicams vilkt kaut vai zem plānas tomēr virskārtas, tādā veidā ir mazāka iespēja ka aizsargs atbildīgajā brīdī noslīdēs.


Ģērbieties ņemot vērā konkrētās dienas laika apstākļus. Uz nodarbību jānāk nenogurušam, ar gaišām domām galvā, gatavam paņemt līdzi zināšanu un iemaņu bagāžu, ko Jūs iegūsiet nodarbības laikā.